karavan almak, karavan yaptırmak, karavan, karavan alım satım

Karavan Yaptırmak İsteyenler, Niyetlenen ve İlk Adımı Atanlar

1-Sanal ortamlarda karavancılık hakkında yapılan yorumları değerlendirirken yorum yapanın tecrübeli deneyimleri sabit duayen karavancı olması lazımdır yani yorumcu fantezilerini ütopik düşüncelerini değil,objektif olması gerekenleri takipçilerine sunmalıdır.

2-Karavan’ı meydana getiren donanımları tek tek tanımak hangi cihazın ne için var olduğunu ve çalışma prensibini bilmeniz rahatınız için şarttır.Bunun için detaylı bir araştırma ancak bu konuda profesyonel kaynaklarla mümkündür..

3-Elektrik sistemi,Su sistemi,İzolasyon,Elektronik,Döşeme,Mobilya,Dizayn,Islak-Kuru alanlar,Teknik altyapı Karavanınızın özetidir.Sırada araç seçimi vardır.

4-Araç seçiminde mutlaka destek yani danışmanlık almak zorundasınız çünkü sonuçta aldığınız araç normalinde mini bir kamyondur ve çoğunuz hayatınızda hep küçük araçlarla muhatap olmuşsunuzdur.İlk defa böyle bir araç almak ve sonrasında kullanmak durumundasınız aslında bu ilk adımda zorlu bir aşamadır.

5-Seçeceğiniz İmalatçı bu konuda size en önemli danışmandır,Direksiyon Simidinden,Vites topuzuna,Pedallardan,Makaslara,Kapılardan,Motor sesine,Yürüyen aksamlardan,Ön düzeneklere,Frenlerden,Şanzıman geçişlerine varana kadar her şey gözden geçirilip expertiz işleminden sonra araç konusu halledilmiş olur.

6-Hayallerinizi gerçekleştirmek üzere çıktığınız bu yolda ilk düşünceniz şu olmamalıdır;Aldatılacakmıyız,kandırılacakmıyız,dolandırılacakmıyız?
Böylesi bir güzelliğe ilk adımı atarken aslında yapılacak şey şudur;
Yapımcının Tecrübesi,Atölyesi,Ekibi,Deneyimi,Donanım hakimiyeti,Bitirdiği işler,Yaklaşımı,Sözleşme şartları sizi tatmin etmelidir.

7-Anlaştığınız takdirde rutin aralıklarla aracınızın imalat sürecini takip etmek hem kullanacağınız aracı tanımak ve hemde olası basit problemleri nasıl çözeceğinizi öğrenmek açısından faydalı bir uygulamadır.

8-Araç tesliminde ;Kriko,Stepne,İlkyardım seti,Yangın Söndürücü,Silecekler,Farlar,Stop Lambaları,Kaporta kontrolü,Lastik ölçümleri,Göğüs ve şöfor mahallinin genel durumu,Motor yağı,yakıt durumu,tek tek kontrol edilerek tesbit edilmelidir.

9-Aracınız normalde N1 sınıfı hafif ticari snıftadır,Karavan dönüşümünden sonra M1 Özel amaçlı Motorlukaravan sınıfına dönüşecek ve B sınıfı ehliyetle kullanabileceğiniz bir taşıt haline gelecektir..
Bütün bu yazılanlar Camper Van Dediğimiz aracın fiziki yapısında cam açmak dışında değişiklik yapmadan üretilen Karavanlardır.Bunun dışında Kasası büyütülen hacmi genişletilen Semiintegral,Alkoven sınıfı araçlarında süreci aşağı yukarı böyledir…

10-Araç konusunda PSA gurubu diye adlandırılan DUCATO,PEUGEOT BOXER,CİTROEN JUMPER Motokaravan için en ideal araçlardır. Araçlarda 15 yada 17 m3 diye adlandırılan ölçüler tavan yüksekliği ile ilgilidir bütün araçlarda en ve boy aynıdır(190×405 cm) sadece 17 m3 araçlar 22 cm daha yüksektir….

2 cevaplar
 1. özenç gemici
  özenç gemici says:

  ilk defa bu konuda böyle özenli 10 maddelik bir açıklama okuyorum..Tebrikler.. Şartlar oluştuğunda görüşmek üzere..

  Cevapla
 2. nejat üstüner
  nejat üstüner says:

  Karşılıklı konuşmalar sırasında bu işi hayal edenlere konuyu açık ve net bir biçimde anlatır, tanıtır ve hayallerini gerçek ederken ona yoldaş oluruz. Sonuç olarak karşılıklı güzel bir süreçte kaliteli işlevsel bir sonuç hedeflenir.
  – Karavansever aracına ulaşırken yolculuğu sıkıntısız zamanında, söylendiği gibi ilerler yanılgıya pişmanlığa yer olmadığı gibi hayatında yeni bir olgu obje vardır artık Dolphin.

  -Çok sayıda aracımız vardır yollarda her şeye rağmen bizimle kalanlara sağlık sevgi dileklerimizle….

  Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir