Karavan Dünayası

KARAVAN DÜNYASINDAN

-Karavan hakkındaki yazılarımıza çok dikkat etmeliyiz, insanları etkileyen abartı yada eleştiri ancak sizi tatmin eder ama insanları mutsuz edebilir. Tavsiye şu olabilir öncelikle karavan nasıl yapılır nasıl kullanılır tercihlerde sıralama, özellikle araç seçimi işin önemini anlayabilme.

Yol haritanız olmalı; Telaş ve bilgisizlik doğru kararın düşmanıdır. Bir kere şunun altın çizelim, bazılarının söylediği olumsuz yorumların aksine bu ülkede güzel karavanlar yapılıyor sadece sayısı çok az ve maalesef buradan firma ismi veremiyorum kimseyi rahatsız etmemek adına.

-Bir yazı kaleme alıyorsanız ve amaç karavan yaptırmayı düşünenlere destek ve yol göstermek ise tartışmalarda seviye ve bilgi ön planda olmalıdır. Bizlerinde zaman zaman düştüğümüz hatalar oluyor yersiz ve gereksiz polemikler sonuçta bizi yıpratıyor. Normal zamanda asla yolunuz kesişmeyecek ortamlara dahil oluyorsunuz.

-Bundan önce yazdığım bir çok yazıda teknik konulara değindim, donanım tanıttım, karavan yapımında örnek donanım listesi sözleşme örneği yayınladım, kullanma kılavuzu yayınladım ve piyasada mevcut tezgahların resmini çizdim tatbikî anlayana ve bazen haksız lüzumsuz eleştirilerle ve gereksizce yıpratılma faaliyetlerine maruz kaldım. Sayısız karavan severle görüştüm bilgilendirme danışmanlık ve sıcak sohbetler yapıldı çok güzel sonuçlar elde edildi, insanlarla sevinçler paylaşıldı bazen gerilmeler oldu ama son hep tatlıya bağlandı ,evet sevinç paylaşmak ne güzel şeydir tatmanızı dilerim .

-Bu konudaki takdiri misafirlerimize bırakıyorum.

–**17 M3 -160 Beygir -3000 Motor Orjinal Klima 2009 model 11.000 de aldım ve şu anda 35.000 KM olan bir araç,400 AH Jel Akü,600 WAT Mono kristal güneş paneli,300 LT su deposu 100+100 iki adet atık deposu(WC ayrı-Duş ve lavabo ayrı)Truma Boiler ve Webasto ısıtıcı, çift seaflo hidrofor,Maceratör WC,Elastomerik Kauçuk köpük+bizfol abba izalasyon,Thule Tente,Mix dış duş,Uydu Tv yok kendi isteğim,220 LT 12 volt Uğur çift kapılı buzdolabı, bagaj iptali yapılmış,190×130 wisco yatak ve arkasında 50X120 Dometic Karavan Camı, gibi klasik bir Karavan ve ben bu araca fiilen biniyorum içinde yaşıyorum .(lütfen yadırgamayın uzun yıllar çalışarak kendi kendine ayakta kalmış bir çekirdek aileyiz kaç takladan sonra bunu yaptık)

Aynı zaman da piyasada 400 den fazla araca imalat tadilat yada başka vesilelerle hizmet vermiş olan önemli bir Karavan markasının sorumlu yetkili müdürüyüm. (imalat ve önemli tadilatlar evraklar bu yaklaşık sayıyı veriyor )

-YANİ HEM KARAVAN KULLANICISIYIM

VE HEMDE ÜRETİCİYİM

-PEKİ KAÇ TANE İMALATÇI

KARAVAN KULLANIYOR

SORGULARMISINIZ

-Bu tabloya göre bizim gibi insanlara dil uzatacaksanız bir kariyeriniz olmalı, ölçünüz ne, ne ürettiniz, kime nerde nasıl yardımcı oldunuz, ve biz hala yıllarını karavana vermiş arkadaşların gözlerinin içine bakıyoruz yada gencecik cevher ustaların işlerini takip ediyoruz bilmediğimiz bir şey öğrenebilir imiyiz diye. Diğer yandan çalakalem yaz gitsin o kadar kolay ki oturduğunuz yerden yorum yapmak(özellikle ahkam kesmek demiyorum işin ruhuna ters düşmesin diye)biraz insaf ,biraz izan öncelikle lafı dinlenir, söylediği anlaşılır ve yaptığından faydalanılır olmalısınız.

-Evet anlaşılmayan bir şey varsa elbette sorulara açığız ama öncelik üslup ve niyettedir.

-Her şeye rağmen mütevazi,saygı,sevgi çerçevesinden çıkmak gibi bir lüksümüz olamaz kim ne derse ne yaparsa o onun resmidir kimliğidir biz aynı duruşumuzda ısrarcıyız….Bizi izleyen okuyanlar kavgadan nizadan hoşlanmıyorlar, insanlar merak saldıkları ve hayalini kurdukları meseleyi anlamaya çalışıyorlar.

Şu an işyerinde bir hayli yoğun bir tempo var ziyarete kapalıyız, hijyeni ön planda tutarak üretime devam etmeye çalışıyoruz stoklarımızla gidebildiğimiz kadar.

-Teveccüh görüyoruz reklama veya sansasyona ihtiyaç yok. Hal böyle iken hala yazıyorsak amaç açık ve net;Bilgi paylaşmak destek olmak insanların aldanmasını engelleyebilmektir …….

-Ama gelişme sorunu yaşayan insanlar yazılarımıza bel altı vuruşlar yapmaktan zevk alıyorlar bizde mecburen susuyoruz. Medeni aydın ve sosyal insanlara yakışana ulaşmanın derdindeyiz.

-Emekle özene bezene yürüttüğümüz bir işletme ve isim var asıl konu bu güzel çizgiyi, muhafaza etmektir zira kalite her zaman kazanacaktır …

KARAVAN HAKKINDA HER ŞEY’DE

Karavan Hakkında Her şeye Cevap vermeye devam edeceğiz selam sevgilerimle, şen ve esen kalınız…

Görüntünün olası içeriği: bitki ve açık hava
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir