karavan

Motocamper

Karavan yapılacak aracın kasa yapısına dokunmadan  sadece içerisinde imkanların elverdiği ölçüde en kullanışlı aracın imalatı ile oluşur. İşlev olarak diğer modellerden farkı olmamakla beraber bir ölçü küçük  pratik ve hareket kabiliyeti yüksek bir araçtır. Elektrikte, suda, banyoda, WC’de, mutfak gibi ihtiyaçlarınızda asla sizi sıkıntıya sokmadan hizmet verir…

Yeni modeller, yeni düzenler ve tüm ürün yelpazesinde ayrıntılı iyileştirmeler sürdürülür her üründe yeni bir anlayış zenginliği oluşur..

Semi İntegral Karavan

Semi İntegral karavan olarak tasarlanan aracın iki türlü seçimi olur;

-1-Normal yük Kasası(açık kasa kamyonet )olan bir araç seçilir

-2-Normal Panelvan(kapalı kasa) araç seçilir ve yolcu bölümünden arkada kalan kısım kesilerek o bölüm kasa yapımına hazırlanır.

-Araç seçiminden sonra yolcu bölümü arkasında oluşturulacak yeni kasa oluşumunda genişlikte 35/40 cm genişleme ile arka kuyruk bölümünde 40/50 cm uzatma ile araçta enine ve boyuna bir alan genişlemesi elde edilir. Bu tür semi integral araçların Türk karavan severleri arasında isim karşılığı aslında spor kafa olarakta adlandırılır. Alkoven adı verilen araçtan farkı yolcu bölümü üzerinde yatak alanı olmayışıdır bölüm ya geniş bir saklama alanı yada boş olarak ferahlık yaratmak adına değerlendirilir. İç büyüklükte Alkovenle aynı olmakla birlikte sadece yatak adedinde eksikliği ve daha pratik olması söz konusudur..

Karavanlarımız sadece seyahat etmekle kalmıyor, aynı zamanda kendinizi ifade etme özgürlüğü sunuyor.

Alkoven Kasa-

Alkoven Karavan Yapmak için araç seçiminde iki yol vardır..

1-Kamyonet tarzı açık kasa aracın yük taşıma bölümüne oluşturulacak kasa ile Alkoven oluşturulur..

2-Panelvan olarak adlandırılan kapalı kasa kamyonetlerin yolcu bölümünden arka tarafı kesilerek kasa oluşumu gerçekleştirilir.

Alkoven araç için oluşturlan kasa gayet ölçülü şık bir biçimde aracın ön kısmı ile bütünleştirlerek ortaya hoş bir görsellik çıkarılır.Yolcu bölümünün üzerinde kalan bölüm Semi-İntegrale göre daha geniş oluşturularak o bölüme bir yatak ilavesi yapılır.Araç enine ve boyuna en az40 cm genişletilerek imal edilir bazı Alkovenlerde 6 kişilk yatak kapsitesine ulaşılır.Biraz hantal görünsede karavan amaçlı kullanımda gayet konforlu ve geniş bir yürüyen ev durumundadır.

Tüm karavanlarımız yaşam için ve performans için tasarlandı.

Mobil Hizmet Araçları:

Çeşitli ikramların sunulduğu ve aynı zamanda da satış imkanı sağlayan mobil hizmet aracı olarak geçen karavanlar.

-Standlar-Laboratuvar-Kan alma-Teşhir-Gıda-İçecek-Çalışma ofisi-Şantiye hizmet aracı gibi hareket edebilen kullanışlı yapılardır. Araçlar amaçları doğrultusunda tasarlanır yada kullanıcının hazırlattığı bir proje uygulanarak amaca uygun hale getirilir.

-Amaç konforu yanınızda taşımaksa biz oradayız….

TSE Onaylı Plan, Proje ve Uygulamaları.

Araçların dönüşümünde takip edilen yasal yollarda Dolphin Türkiyede en çok belge sahibi olan kuruluştur.Tip Onaylar,Kapsam Genişletmeleri,Seri Tadilatlar ve daha bir çok belgelerin temini oluşturulması konusunda T S E ile eşgüdümlü bir çalışma ile dönüşümlerde gerekli altyapıyı kurmuş bir firmayız.
-Dolphin Karavanda evrak işlemleri ve yasal uygulamalar profesyonelce takip edilir..

Karavan Pazarlama:

Yapımı bize ait araçlar öncelikli olmak üzere ikinci el karavan alım ve satımında uygulanan bir yöntem vardır. Aracın Expertiz değerlendirmesi, gerçek ederini bulma ,satıştan sonra ortaya çıkacak yenileme tadilat giderleri alıcıya objektif olarak sunulur.

Karavan pazarlama, karavan alım satımı olarak bilinmektedir. Sıfır ve ikinci el karavanların alım ve satımını gerçekleştiriyoruz.